Ahmet Telli ve Nurettin Rençber’den müzikli şiir dinletisi

Ahmet Telli ve Nurettin Rençber’den müzikli şiir dinletisi

Ataşehir Belediyesi usta şair Ahmet Telli ile halk müziği sanatçısı Nurettin Rençber’in bir araya gelerek hazırladığı “müzikli şiir dinletisi”ne ev sahipliği yapıyor. 13 Kasım Cumartesi saat 19.00’da Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek gösteri ücretsiz olarak izlenebilecek.

İki büyük usta “Ataşehir’de Bir Buluşma” adı altında müzikli bir şiir dinletisi hazırladılar. Usta şair Ahmet Telli’nin bir diğer usta sanatçı Nurettin Rençber’in ezgileriyle okuyacağı şiirler geceye renk katacak. Gecede Nurettin Rençber de sevilen ezgilerini bizler için çalıp söyleyecek.

Büyük şair Ahmet Telli’nin ilçemizde kendi adına açılmış bir de kütüphanesi bulunuyor. Ataşehirli vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla 2015 yılında faaliyete geçirdiğimiz Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nde Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerinin yanı sıra klasik, çağdaş ve güncel edebiyata ait pek çok eser de yer alıyor.

Müzisyenliğinin yanı sıra aynı zamanda felsefe öğretmenliği de yapan Nurettin Rençber ile usta şair Ahmet Telli’nin bir araya geleceği geceyi tüm Ataşehirli komşularımız ücretsiz olarak izleyebilecek. Pandemi kurallarına uygun olarak izleyici alınacak gecede çift dozu tamamlanmış aşı veya en fazla 48 saat öncesinden yaptırılmış PCR testi şartı aranacak.
Etkinliğin ücretsiz davetiyeleri MSKM Gişe’den temin edilebilir.