Ataşehir Caz ve Sinema Günleri başlıyor!

Ataşehir Caz ve Sinema Günleri başlıyor!

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Ataşehir Caz ve Sinema Günleri” 22-24 Ekim tarihleri arasında, yeni görünümüyle “Ataşehir Amfili Park”ta yapılacak.

Ekim ayını caz ve sinemanın ahengiyle ısıtacak Ataşehir Caz ve Sinema Günleri’nde birbirinden yetenekli genç caz müzisyenleri sahne alırken, Fransız Kültür Merkezi ortaklığıyla gerçekleştirilen film gösterimi bölümünde ise müzik temalı ve ödüllü Fransız filmleri sizlerle buluşuyor.

Her gün iki grubun sahne alacağı etkinlikte; Manuş-u Ala, JazzMatiz, Subway Jazz Station, Esra Kaya Trio, So Swing! ve Kök Kadro Ataşehirlilere caz esintileri sunacak.

Konserler sonrasında düzenlenecek film gösterimi bölümünde ise; efsanevi Fransız yönetmen Jacques Demy’nin 1967 yapımı “Les Demoiselles de Rochefort (Rochefortlu Kızlar)” ve 1970 yapımı “Peau d’ane (Eşek Derisi)” filmleri ile Laetitia Carton’un 2018 yapımı “Le Grand Bal (Büyük Balo)” belgeseli yer alacak.

Bir süredir tadilat çalışmaları yürütülen ve yeni görünümüyle daha da güzelleşen Ataşehir Amfili Park’ın ev sahipliği yapacağı etkinlik 3 gün boyunca Ataşehir’de keyifli anlar yaşatacak.

ATAŞEHİR CAZ VE SİNEMA GÜNLERİ PROGRAMI

22 Ekim Cuma

KONSER

Manuş-u Ala

Saat: 17.00

JazzMatiz

Saat: 18.30

FİLM GÖSTERİMİ

Les Demoiselles de Rochefort

Saat: 20.00

23 Ekim Cumartesi

KONSER

Subway Jazz Station

Saat: 17.00

Esra Kaya Trio

Saat: 18.30

FİLM GÖSTERİMİ

Peau D’ane

Saat: 20.00

24 Ekim Pazar

 

KONSER

So Swing!

Saat: 17.00

Kök Kadro

Saat: 18.30

FİLM GÖSTERİMİ

Le Grand Bal

Saat: 20.00