Marmara Flüt Orkestrası "Klasiklerden Tangolara"

Tarih: 30/04/2023

Saat:18:00

Yaş sınırı :7+

Ücretsiz biletlerinizi MSKM gişeden ve www.kultursanat.atasehir.bel.tr adresinden alabilirsiniz.

 

ŞEF: ECE KARŞAL

SOLİST: METİN YAVUZ

PİKOLO: ERDEM OĞUZ

FLÜTLER: ECEM YILMAZ - ERDEM OĞUZ

BELİZ SELEN ZOROĞLU - ESRA KALAYCI

MELEK DALLI - BEGÜM GÖÇMEZ - AYSU AKAN AYGÜL ÜLKER OKTAY

CEREN DEMİRKUL - FİLİZ YAYLACI

IRMAK BAŞKENT – KUTAY DEMİRER

NEHİR TAŞCI – YİĞİT ALİ ŞAHİN – SELİN KIRCI İDİL MİRA ARICA - PINAR YILDIZ

ROZA TELÖR – DURU KÜÇÜKKÖŞKER

ASLI DERİN YILDIZ - EYMEN AYHAN

ALTO FLÜTLER: METİN YAVUZ - AYŞE BOZKURT VURAL

KELLY KAPUSUZOĞLU

BAS FLÜTLER: ÖZGE SALAR BERBER - SİMGE ÖZER

BURÇAK VAROL- GÜRCAN ÖZDEMİR

KONTRBAS FLÜTLER: TARIK YILDIRIM – YUSUF BİŞGEN

PİYANO: AYTAJ RZAGULİYEVA

TANGO: ELİF NAZ ŞENGÜN – SEFA KILIÇLI 

 
 
KONSER PROGRAMI:
 
• John Williams     Theme From Schindler’s List • Karl Jenkins    Palladio • P. Ilyich Tchaikovsky   Dance of Cygnets (Swan Lake) • Gioacchino Rossini   William Tell Ouverture • Camille Saint Saens   Danse Macabre- İskeletlerin Dansı • Joachim Johow   Pollos Locos- Çılgın Tavuklar • Joachim Johow   Buena Vista Flautista • Eugene Magalif    Tavern • Bernard Magny  Tanguissimo   • Carlos Gardel    Por Una Cabeza • Joachim Johow   El Tango Perdido • Joachim Johow    Tango Para Flautas • Astor Piazzola     Libertango
 
 

Marmara Flüt Orkestrası 2015 yılında Flüt Sanatçısı ve Eğitimcisi Prof. Dr. Ece Karşal tarafından kurulmuştur. Marmara Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi’nin desteği ile çalgılar temin edilmiş ve 2015’in Kasım ayında orkestra çalışmalara başlamıştır. Türkiye’nin flüt ailesinin tüm üyelerini barındıran ilk orkestrası olan Marmara Flüt  Orkestrası’nda farklı yaş kategorilerinde profesyonel flüt sanatçıları,  öğretmenler, ileri düzeyde flüt çalabilen amatör flütistler, ilk, orta, lise ve  üniversite düzeyinde olmak üzere farklı eğitim seviyelerinde branşı flüt olan seçilmiş müzik öğrencileri  görev almaktadırlar. Marmara Flüt Orkestrası, kısa sürede önemli başarılara imza atmıştır. Grup, yurt içi ve dışında seçkin konser salonlarında konserler vermiş ve kısa bir süre içerisinde 2016 yılında Uluslararası Nefesli Sazlar Festivali’ne katılma hakkı kazanarak 3 Türk bestecinin Marmara Flüt Orkestrası için yazmış olduğu eserlerin uluslararası platformda ilk seslendirilişlerini gerçekleştirmiştir. Türk bestecilerinin eserlerini seslendirmek ve tanıtmak orkestranın hedefleri arasındadır.

Orkestra, 2018 yılının Temmuz ayında Bulgaristan’da gerçekleştirilmiş olan Uluslararası Gençlik Festivali’nde ülkemizi temsil ederek “Klasik Müzik –Orkestralar” Kategorisi’nde 1. lik ve Festivaldeki “En Profesyonel Grup” ödüllerinin sahibi olmuştur. 7 Nisan 2019 Tarihinde Polonya’da düzenlenmiş olan Avrupa Flüt Toplulukları Festivali’nde ülkemizi temsil ederek iki konser gerçekleştirmiştir. Bu festivalde Marmara Flüt Orkestrası için bestelenmiş olan Rahşan İzmirli Oğuz’a ait “Uyanış” isimli eserin Dünya prömiyeri gerçekleştirilmiştir.  Topluluk 1 Şubat 2020 tarihinde Flutissmo Festivali kapsamında  Fransa’da  Mauricio Lozano yönetimindeki “Flûtes d’Azur” ile ortak bir konser gerçekleştirmiştir. Konserde Türk bestecilerinin eserleri ve düzenlemelerinden oluşan bir program seslendirilmiştir. 2023 yılının Ocak ayında Portekiz'de Avrupa Flüt Toplulukları Festivali'ne katılan grup, İstanbul Flüt Topluluğu ile beraber Türk bestecilerinin eserlerinden oluşan bir konser gerçekleştirmiştir. Marmara Flüt Orkestrası, çalışmalarına Marmara Üniversitesi bünyesinde devam etmektedir.