Atamem

Ataşehir Belediye Başkanlığı ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen ‘Meslek Edindirme ve Sosyal Kültürel Kursları İşbirliği Protokolü’ dâhilinde,31.03.2011 tarihi itibariyle, meslek edindirme eğitimleri verilmektedir.
Toplumun her kesiminden bireylerin, aktif, üretken yaşama tam donanımlı ve yeterli birer birey olarak katılımlarını sağlamak; yoksulluğu ve yoksunluğu önlemek; ilgi, yetenek ve becerileri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı eğitim programları düzenlenmektedir.
Hayatın her alanına dokunmaya çalıştığımız merkezimiz de, yediden yetmişe her yaş grubuna hizmet vermekteyiz. Mesleki becerinin, sosyal dayanışmanın, eğitimin, sanat ve kültürle harmanlandığı Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi ATAMEM’de her yıl; Pastacılıktan İngilizceye, kemandan gitara, kuaförlükten halk oyunlarına, kadar çeşitli alanlardan eğitim programları aralıksız olarak düzenlenmektedir.

MEB SERTİFİKALI KURSLAR

Ø  İngilizce ( A1 – A2 – B1 – Mesleki-Konaklama/Seyahat-Pratik )
Ø  Bilgisayar Kullanımı ve İşletmenliği
Ø  Web Tasarım
Ø  İnternet ve e-posta Yönetimi
Ø  Aşçılık
Ø  Pastacılık
Ø  Yaş Pasta
Ø  Kuaförlük
Ø  Manikür ve Pedikür Teknikleri
Ø  Temel Cilt Bakımı

SANAT EĞİTİMLERİ

Ø  Keman
Ø  Gitar
Ø  Bağlama
Ø  Dans
Ø  Zumba
Ø  Halk Oyunları
Ø  Perküsyon
Ø  Tiyatro
Ø  Drama
Ø  Bale
Ø  Şan
Ø  Temel Müzik Eğitimi
Ø  THM ( Türk Halk Müziği )
Ø  Resim

Ataşehir Belediyesi ile Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın birlikte yürüttüğü, kadınlara yönelik “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” (KSEP) kapsamında, ATAMEM bünyesinde verilmektedir.
Kadınların ve ailelerinin yaşam şartlarını iyileştirerek koruyucu sağlık bilincinin artırılması amacıyla oluşturulan Kadın Sağlığı Eğitim Programı, 13 haftalık kapalı grup çalışması ile her hafta 90 dakikalık modüller ve görsel eğitim materyalleri eşliğinde yapılıyor.
Kış sanat okullarında çocuklar ve yetişkinler İçin, hafta içi ( 17.00 – 21.00 ) ve hafta sonu    ( 10.00 – 21.00 ) Saatleri arasında ATAMEM bünyesinde kurslar Ekim – Haziran döneminde düzenleniyor.
Yaz sanat eğitimleri hafta içi ( 10.00 – 16.00 ) saatleri arasında ATAMEM bünyesinde Haziran – Ağustos döneminde verilmektedir. Yaz Sanat Okullarında çocuklar için; mucitler atölyesi, becerikli eller, oyunlu İngilizce, satranç, akıl zeka oyunları, eğitsel etkinlik, koro, ritim, dans, enstrüman yapımı, temel müzik eğitimi, halk oyunları, resim, drama, pilates, pastacılık ve enstrüman tanıtımı dersleri veriliyor.
Yetişkinler ve gençler için yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı mesleki kurslara ve sanat eğitimlerine ev sahipliği yapan ATAMEM, okulların ara tatile girmesiyle birlikte de miniklere hizmet vermeye başlıyor.
Okulların ara tatile girmesiyle birlikte karne heyecanı yaşayan Ataşehirli minikler, her yıl Ataşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi’nde (ATAMEM) “kurabiye yapımı ve mutfak deneyimi” derslerine katılıyor. 6-15 yaş arası çocukların katıldığı derslerde, minikler kurabiye, kek, pasta yaparak, hem mutfağı tanımış, hem de el becerilerini geliştirmiş oluyorlar.
MEB sertifikalı kurslar, Eylül – Haziran döneminde hafta içi 09.00 – 16.00 Saatleri arasında ATAMEM bünyesinde verilmektedir. Kayıt, kimlikle ATAMEM’ e mesai saatleri içerisinde yaptırılabilir. Ön kayıt, mesai saatlerinde devamlı olarak alınmaktadır.

ADRES: KÜÇÜKBAKKALKÖY MAH. VEDAT GÜNYOL CAD. NO:6 ATAŞEHİR
TEL: 0216 574 80 79 – 574 65 92