Spor Hizmetleri

Spor; Belirli kurallara, zamana ve tekniklere dayanılarak yapılan, bedensel, zihinsel gelişime yardımcı, eğlenmek, yarışmak ve eğitim amacı da bulunan beden hareketlerinin tümünün kapsayan çalışmalardır.

 

Ataşehir Belediyesi bünyesinde sporun tabana yayılması ve sevdirilmesi amacıyla gerekli çalışmaları yapmak ve bilgi, beceri ve nitelik kazandırmak ve toplum içerisinde yaşayan çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin sağlıklı ve sosyal hayatlarının gelişimine destek olmak amaçlı eğitimler verilmektedir.

Bu eğitimler kapsamında 5-13 yaş grubundaki gençlerimize; Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Jimnastik, Taekwondo, Tenis, kick boks branşlarında, yetişkin vatandaşlarımıza da zumba, pilates, fitness, yoga vb. spor branşlarında hizmet vermekteyiz.

Eğitmenlerimiz, çeşitli üniversitelerin spor akademilerinden lisans mezunu veya yeterli derecede eğitim sertifikalarına sahip kişilerden oluşmaktadır.

Çocuklar ve gençlerin gelişimine katkı sağlamak için Yaz-Kış Spor Okulları düzenlenmektedir. Bunlar arasında şu etkinliklerimizi örnek verebiliriz:

Ulusal ve Uluslararası spor organizasyonları ( turnuva, seminer, panel, konferans, tören, fuar vb.) düzenlemek ve bu faaliyetlere katılmak ...

Özel gün ve haftalarda; beceri ve sportif alanlarda ulusal ve uluslararası ödüllü yarışmalar ve turnuvalar düzenlenmek…

İzci kampları,  doğa yürüyüşleri ve sağlıklı yaşam için spor organizasyonları düzenlemek.

İlçe sınırları içerisinde bulunan okullarda sportif faaliyetlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla, ilgili kurumlar ve belediye arasında protokol ile işbirliği zeminini hazırlayarak kanun hükümleri çerçevesinde yardım yapmak…

               Sporun olumlu etkileri;  yaşam kalitenizi arttırmanıza ve geliştirmenize yardımcı olur,

kas yapısını güçlendirir, kemiklerin gelişimini güçlendirir ve kemik yoğunluğunun artmasını sağlar, kilonuzun dengede tutulmasını sağlar, Uykuyu düzenler, rahat ve derin bir uyku sağlar, daha kaliteli bir yaşam sunar, vücudunuza değer vermenizi sağlar...

Spor Eğitimleri

Yaz Spor Okulları ve Kış Spor okulları olmak üzere bütün bir yılı kapsayacak Spor Eğitimleri planlamaktayız.

  • Futbol
  • Basketbol
  • Voleybol
  • Tekvando
  • Jimnastik
  • Tenis
  • Yüzme
  • Pilates
  •