Başkanımız - Battal İLGEZDİ

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız 2023’ün son ayına adım atmanın heyecanını yaşıyoruz. Kasım ayında sanatın büyülü dünyasında buluştuk, kültür ve sanatın zenginliklerini birlikte hissettik. Şimdi ise, Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla yaşarken, kültür sanatla bu değerleri geleceğe taşımaya devam ediyor, 2024’ü bu güzelliklerle selamlamaya hazırlanıyoruz.
 
Geçtiğimiz aylarda sizlere duyurduğumuz İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nin açılışı, heyecanla beklediğimiz İstanbul’un kültür sanat mekânlarından biri olacak. Bu merkez, sanatın çeşitli dallarını bir araya getirerek, geleceğe ışık tutacak bir kültür platformu olma özelliğini taşıyor. Yeni bir başlangıç ve kültürün bu büyülü yolculuğunda bir kilometre taşı olarak bu merasimi coşkuyla karşılamayı planlıyoruz.
 
Aynı zamanda, Evrensel Değerler Müzesi ve Eğitim Kampüsü, kültür ve eğitimin bir araya geldiği, öğrenmenin ve paylaşmanın ön planda olduğu bir alan olacak. Bu mekân, geçmişten günümüze taşıdığımız evrensel değerleri gelecek nesillere aktarma misyonunu üstleniyor. Sizlerle birlikte bu anlamlı mekânın açılışını gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Yıl boyunca desteklediğimiz sanat projeleri ve etkinliklerle birlikte, 2023’ü kültür sanatın ışığında uğurlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu anlamlı yılı, barış ve sevgi dolu bir atmosferde kucaklamak, hep birlikte umut dolu bir geleceğe adım atmak için bir fırsattır.
 
Öğretmenler Günü’nü kutladığımız Kasım ayındaki gibi, Aralık ayında da öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyor, onların aydınlattığı yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlere dair sözlerini hatırlayarak, eğitimin ve kültürün aydınlattığı bir dünyanın mümkün olduğuna olan inancımızı pekiştiriyoruz.
Bu vesileyle, siz değerli sanatsever dostlarımızı, Aralık ayındaki etkinliklerimizde aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Unutmayalım ki, sanat birleştirir, kültür ise köprü kurar. 2023’ü sanatla, kültürle ve barışla selamlıyor, yeni bir yıla umutla adım atıyoruz.
Sevgi ve sanat dolu günler dileriz.
 
Battal İLGEZDİ
Ataşehir Belediye Başkanı

E-Bülten

T.C. Ataşehir Belediyesi Kültür Sanat etkinliklerinden ve duyurularından haberdar olun.

KVKK hakkındaki bilgilendirme dokümanlarını okudum ve anladım, buna göre paylaştığım bilgilerimin işlenebileceğini kabul ediyorum. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında aydınlatma metni, başvuru formu ve politika ile ilgili bilgilendirme dokümanlarına erişmek için tıklayınız.

2024 Ataşehir Belediye Başkalığı. Tüm Hakları Saklıdır